Ptaszniki

Pająki naszą pasją!


#1 2010-12-05 21:07:16

 marek121221

Nowy użytkownik

733380
Call me!
Skąd: Oświęcim
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 4

Pytania i odpowiedzi.

Pytania



1. Dlaczego mój pająk jest "łysy"?
2. Dlaczego mój pająk nie je?
3. Dlaczego mój pająk nie linieje?
4. Dlaczego pająk ma podkulone odnóża?
5. Dlaczego mój ptasznik nie robi gniazda?
6. Czym karmić ptasznika?
7. W czym trzymać ptasznika
8. Jak urządzić terrarium
 

Odpowiedzi



1. Niektóre ptaszniki mają na odwłoku włoski parzące które w razie zagrożenia uwalniają pocierając nogą o odwłok gdy pająk "wyczesze" się za bardzo wtedy powstają "łyse placki" na odwłoku. Lecz nie trzeba się tym martwic pająkowi po wylince włoski odrosną.
Przykładowe foto mojej samicy ptasznika kędzierzawego z wyczesanym "plackiem"
http://img593.imageshack.us/img593/8756/pb075024.jpg
By marek121221 at 2010-11-07
2. Pająki często robią sobie głodówki szczególnie te większe mniejsze tez robią niekiedy głodówki a najczęściej pająki nie przyjmują pokarmu przed wylinką.
3. Ptaszniki jako pajęczaki przechodzą wylinki po której mają większy lub mniejszy przyrost najbardziej można to zauważyć kiedy pająki są większe przy mniejszych jest to mniej zauważalne.
4. Czasem zdarza się tak że Ptasznik ma podkulone odnóża jest to zazwyczaj przyczyną przesuszenia lub dysfunkcji ruchowej tzn. "DS".
5. Pająki niekiedy mają humory i kaprysy i nie robią sobie kryjówek niekiedy ptaszniki weźmy np. P.murinusa który jak ma zbyt mokro nie robi gniazda na ziemi tylko siedzi na ściankach terrarium gdzie czeka aż podłoże wyschnie.
6. Ptasznik jako stawonóg żywi się zazwyczaj owadami sporadycznie jakimiś kręgowcami. Najlepiej ptasznika karmić jest:
-karaczany
-szarańcze
-drewnojady
-mączniki
-świerszcze
-oseski mysie (jednakże nie poleca się nadmiernego karmienia ptaszników oseskami)
7. Ptaszniki małe można trzymać w kliszówkach (pudełko po kliszy) gdy pająk przejdzie na L2-3 można go przełożyć do moczboxa (pojemnik na mocz można go kupić w każdej aptece) wraz ze wzrostem pająka przekładamy go do coraz większych pojemników aż do terrarium docelowego.
8.W terarrium dla pająków naziemnych powinna się znaleźć kryjówka może nią być połówka kokosa lub jakaś doniczka jest wiele możliwości. Pająki nadrzewne powinny mieć terrarium dość wysokie najlepiej oklejone korkiem lub jakąś inną ścianką powinny się w nim znaleźć także jakieś gałęzie lub jakieś większe patyki tuby korkowe pająki nadrzewne same sobie także robią sobie same gniazda. Natomiast ptaszniki podziemne trzeba im zapewnić grubą warstwę podłoża one sobie wykopią norę w której będą sobie żyły i ją powiększały.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.spaniele.pun.pl www.ffswiebodzin.pun.pl www.pomorskiotsii.pun.pl www.ekipafantazja.pun.pl www.pbf-skateboarding.pun.pl